کاربرد پرینت سه بعدی


مواد پر کاربرد

برای خرید فیلامنت چه نکاتی را در نظر بگیریم

مشخصات فیلامنتهای مصرفی در چیست

برای پرینت چه نوع کاری از چه فیلامنتی استفاده کنیم

اولین چیزی که باید برای خرید فیلامنت در نظر داشته باشید، قطر است. معمولا قطر استاندارد مورد استفاده در پرینترها 75/1 میلیمتر است. البته قطرهای 2 و 3 میلیمتری نیز در برخی پرینترها استفاده می شود.

اکثر پرینترهای موجود در بازار فقط با یک قطر خاص کار می کنند و این موضوع نوعی محدودیت برای محسوب می شود.
ZBOT ارائه شده توسط شرکت آرکا به گونه ای طراحی شده اند که بدون تعویض اجزا سخت افزاری قادرند فیلامنت 75/1 و2 میلیمتری را پرینت کنند.

قبل از خرید فیلامنت برای خود باید با مراجعه به مدارک فنی
بدانید که چه قطر فیلامنتی باید تهیه کنید.

در مرحله بعد باید جنس فیلامنت را انتخاب کنید. فیلامنتهای مورد استفاده در بسیار متنوع می باشند. برخی دارای خواص مشابه بوده و برخی دارای خواص کاملا متفاوت می باشند.

خواص فیلامنت های ABS ، PVA و PLA درمقاله ای دیگر معذفی شده است .در این مقاله با ما همراه باشید و با خواص فیلامنت های PC,TPE , PC ABS, STONE NYLON و PET بیشتر آشنا شوید :


فیلامنت های ABS :

ABS یا Acrylonitrile butadiene styrene ماده ای مقاوم و محکم،قابلیت سمباده کاری یا پرداخت کاری عالی و عموما با انعطاف پذیری کم و مقاومت حرارتی بالا می باشد. دمای ذوب ABS 240 درجه سانتیگراد است. ازآنجا که خواص مکانیک ی ABS بسیار مطلوب است لذا استفاده از آن در ساخت قطعات صنعتی و چاپ سه بعدی ترجیح داده می شود.

ABS جزو مواد پایه نفتی بوده و سازگاری آن با محیط زیست مانند PLA نمی باشد.

از آن جا که قابلیت پرداختکاری این متریال نسبت به سایر فیلامنتهای مورد استفاده در بسیار عالی می باشد لذا قطعاتی که با فیلامنت ABS پرینت سه بعدی شده باشند را می توان پرداختکاری کرده و اثر لایه ها را از بین برد و به سطحی با صافی سطح مطلوب رسید.

برای یک
، قابلیت چاپ سه بعدی با متریال ABS یک مزیت بسیار خوب محسوب می شود. با فیلامنت ABS مستلزم این است که دارای میز گرم (Hot Bed) بوده و قابلیت گرم کردن فیلامنت تا دمای ذوب متوسط 240 درجه را دارا باشد .علاوه بر این طراح ی

http://www.arka3dprint.com/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%...%8C/ ·
پیوست عکس:
makerbot-starter-lab.jpg
makerbot-starter-lab.jpg · 630x377px, 68KB

پسندیده شده توسط


شبکه مذهبی منتظران · طراحی . پشتیبانی رایانگان