تکنولوژی پرینتر سه بعدی

مایکرو سافت چندی قبل برای پیشی گرفتن از رقبا، پشتیبانی بومی از را به API ویندوز 8.1 آورد و اخیرا در تکمیل برنامه خود خبر از عرضه نرم افزار ی برای این نوع پرینترها داد.

این اپل یکیشن که به گفته مایکروسافت برای تازه کارها ساخت ه شده تا بتوانند ایده های خود را به راحتی عملی کنند 3D Builder نام دارد و کاتالوگی از طراح های پیش آماده در آن قرار گرفته تا کار برای هر کسی ساده شود.


به خصوص کاربران کنجکاوی که دانش چندانی هم در زمینه CAD ندارند می توانند اشیای مورد نظرشان را تنظیم و ترکیب کنند. حتی کاربران حرفه

ای هم که به ابزارهای پیشرفته CAD تسلط دارند می توانند طرح های پیچیده خود را در نرم افزار وارد (Import) کرده و از آن به خوبی استفاده کنند.

هر چند هنوز عمومیت نیافته اند و در هر مغازه­ای پیدا نمی­شوند، اما این روند سریع، حکایت از آینده درخشانی برای چاپ سه بعدی و دستگاه ها و نرم افزار های مربوط به آن دارد.

فرض کنید که در حین بازی با یک کنسول قدیمی، کنترلر دستگاه دچار مشکل می شود. راه چاره چیست؟ احتمالاً در آینده ای نزدیک شما می توانید یکی جدیدش را در خانه چاپ کنید.


شرکت نوپای کارتیزیَن (Cartesian Co.) بر روی پرینتری با نام EX1 کار کرده که می تواند مدارات الکترونیکی را بر روی کاغذ، پلاستیک یا پارچه چاپ کند. این ویژگی EX1 سبب شده این دستگاه به ابزاری مناسب جهت خلق بوردهای الکترونیکی گجت های پوشیدنی تبدیل شود.

توسط این دستگاه، علاقه مندان خواهند توانست بدون نیاز به ساخت بوردهای PCB با دست یا ارسال سفارش به شرکت های متخصص ساخت بوردهای الکترونیکی، به سادگی هر چه تمام­تر بوردهای مورد نظر خود را درست مثل چاپ یک طرح گرافیک ی با پرینتر معمولی، ایجاد کنند. چاپ با نرم افزار این پرینتر، آسان تر از حد تصور است. تنها با وارد کردن عکس یک مدار به داخل نرم افزار و انتخاب گزینه پرینت از منوی فایل ، مدار مورد نظر بر روی سطح دلخواه ما نقش می بندد.


EX1 از دو کارتریج بهره می برد. هر کدام از این کارتریج ها با یک ماده شیمیایی پر شده اند. پرینتر، لایه هایی از مواد این دو کارتریج را روی هم می ر یزد تا در نهایت نوارهای باریکی از نانو ذرات رسانای سیلور بر روی سطح بورد شکل بگیرد. در این فرایند تنها به میزان معینی از این مواد شیمیایی استفاده می شود، بنابراین نه هدر رفتی وجود خواهد داشت و نه پس مانده خطرناکی که نگرانی ایجاد کند.


این

http://www.arka3dprint.com/%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%BE%D...%8C/ ·
پیوست عکس:
1.jpg

پسندیده شده توسط


شبکه مذهبی منتظران · طراحی . پشتیبانی رایانگان