به شبکـــه مذهبـــی منتظــران موعــود(عـج) خوش آمــدید....اللـّهم عــــجل الولیـــک الفــــرج

خوش آمديد به شبكه مذهبي منتظران

فعالیت داشتن در فضای مجازی و پاک ماندن در آن ' تقوای دو چندان میخواهد. یادمان نرود گاهی با گناه به اندازه ی یک لایک فاصله داریم... یادمان نرود فضای مجازی هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشیم، امان از لحظه ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهی روی مانیتور بچسبانیم "ورود شیطان ممنوع " مراقب دستی که کلیک میکند، چشمی که میبیند و گوشی که میشنود باشیم... و بدانیم و آگاه باشیم که خدا هم یک کاربر "همیشه آنلاین "است.

هم‌اکنون به ما بپیوندید!

تبلیغات


saeid
saeid     
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 4 ساعت و 1 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران

چون وقت نماز گشت

کارهارهارا تعطیل کنیم

وبشتابیم به حی علی الصلوة

وحی علی الفلاح

اذان ظهر به افق تهراندیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 6 ساعت و 10 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانمام صادق عليه السلام :

أوَّلُ جَماعَةٍ كانَت أنَّ رسولَ اللّه ِ صلى الله عليه و آله كانَ يُصَلِّي و أميرُ المؤمنينَ عليُّ بنُ أبي طالبٍ عليه السلام مَعهُ، إذ مَرَّ أبو طالبٍ بهِ و جعفرٌ مَعهُ، فقالَ : يا بُنَيَّ صَلِّ جَناحَ ابنِ عَمِّكَ، فَلَمّا أحَسَّهُ رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله تَقَدَّمَهُما و انصَرَفَ أبو طالبٍ مَسرورا ··· فكانَت أوَّلَ جَماعَةٍ جُمِعَت ذلكَ اليَومَ .
اوّلين نماز جماعتى كه خوانده شد به اين صورت بود كه رسول خدا صلى الله عليه و آله با امير المؤمنين على بن ابى طالب عليه السلام در حال نماز بود كه ابو طالب و جعفر بر او گذشتند . پس ابو طالب به جعفر گفت : پسرم! كنار پسر عمويت نماز بخوان . چون رسول خدا صلى الله عليه و آله وجود جعفر را در كنار خود حسّ كرد، براى امامت نماز جلوتر رفت و ابو طالب با خوشحالى برگشت ··· پس اوّلين نمازى كه به جماعت خوانده شد، در آن روز بود .

( بحار الأنوار: ۳۵/۶۸/۲ )


دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 6 ساعت و 12 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانمیرزا جواد آقا تبریزی
==============
- برنامه‌هاى نجات‌بخش

انسان در هر حال باید برنامه‌ریزى داشته باشد تا در آخر عمر پشیمان نگردد. ساعاتى را براى عبادت و انجام واجبات در نظر بگیرد و زمانى را به فراگیرى معارف الهى، اخلاق حسنه، تهذیب نفس و مسائل شرعى اختصاص دهد، همان‌گونه که زمانى را هم براى رفع نیاز دنیوى خود قرار داده و آنچه که حلال و ستوده است انجام دهد.

----------------------------------------------

- عبرت از مظاهر دنیا

معتقدات خود را تقویت کنید و هر چه مشاهده مى‌کنید از آن عبرت بگیرید و ببینید که چگونه بعضى افراد لذات دنیا را به آخرت ترجیح مى‌دهند و شب و روز خود را فداى اغراض حیوانى مى‌کنند؛ با دیدن این صورت‌هاى تاریک، درس بگیرید و خود را از گناه دور کنید.

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 6 ساعت و 42 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظراننه‌تنها فرد رباخوار، بلکه تمام کسانی که در این تبادل شرکت داشته‌اند مورد شدیدترین عتابها قرار گرفته‌اند. روایتی از امیرالمؤمنین(ع)، نقل شده که فرمود: «لَعَنَ رَسُولُ الله (صلّی الله علیه و آله) اَلرِّبا وَ آکِلَهُ و َبائِعَهُ و َمُشْتَریَهُ وَ کاتِبَهُ و َشاهِدَیْهِ».

این روایت در تهذیب الاحکام طوسى، وسائل الشیعة شیخ حر عاملى، همچنین مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل مرحوم محدّث نورى، و حتی در کتب عامه مانند سنن البیهقی الکبرى بیهقى نقل شده است. نکته جالب اینکه در این گروه از روایات که خاصّه و عامّه نقل کرده‌اند ربا و متعلّقات آن، هم مورد لعن و نفرین خداوند و هم مورد لعنت رسول خدا (صلّى الله علیه و آله) و هم مورد نفرین ملائکه خداوند، قرار گرفته است.

در روایت بالا امیرالمؤمنین می‌فرماید رسول خدا پنج گروه را در ارتباط با ربا لعن نموده است:
رباخوار
فروشنده مال ربوی
ربادهنده
کسى که ربا را محاسبه مى‌کند
شهود قرارداد ربا.

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 7 ساعت و 38 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران


برخی مؤمنان تأخیر اجابت الهی را برای خود نوعی عقب ماندگی معنوی و یا بی‌توجهی خداوند را نسبت به خود تلقی می‌کنند و از دعا مأیوس می‌شوند و گاهی هم می‌گویند: خداوند به اهل دنیا و مردم بی‌بند و باربیشتر توجه دارد و خواسته‌هایشان را زودتر به اجابت می‌رساند.در پاسخ به این توهم، به گفتاری از حضرت صادق(علیه السلام) اشاره می‌کنیم:

«بنده دوست‌خدا او را برای تحقق خواسته خود می‌خواند، سپس به فرشته‌ای که کارش را بدو سپرده‌اند گفته می‌شود: حاجت‌بنده‌ام را عملی کن ولی در آن شتاب مکن زیرا دوست دارم صدایش را بشنوم و راز و نیازش به من برسد – ولی در مقابل – بنده‌ای که دشمن خداست‌حاجتش را از او می‌طلبد. آن گاه به فرشته موکل بر او دستور داده می‌شود که حاجت او را برآور و در آن نیز تعجیل کن; زیرا خوش ندارم صدایش به من برسد و از این که با من به گفتگو برخیزد کراهت دارم آنگاه حضرت فرمود: ولی قضاوت مردم در این باره این است که این، دومی، خواسته‌اش برآورده نشد مگر به خاطر جایگاه خوبی که نزد خدا دارد و آن دیگری دعایش مستجاب نگردید مگر به واسطه خواری و پستی او در پیشگاه خداوند».

---------------------------------------------------
وسائل الشیعه باب 21، حدیث 4.

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 7 ساعت و 55 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانهرگز پر طاووس کسی گفت که زشتست؟
یا دیو کسی گفت که رضوان بهشتست؟
نیکی و بدی در گهر خلق سرشتست
از نامه نخوانند مگر آنچه نوشتست

سعدی

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 8 ساعت و 4 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران


روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر

پیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر

در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغ

بر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر

ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرش

در غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر

چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باک

آتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر

در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقص

ور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر

صوف برکش ز سر و باده صافی درکش

سیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر

دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باش

بخت گو پشت مکن روی زمین لشکر گیر

میل رفتن مکن ای دوست دمی با ما باش

بر لب جوی طرب جوی و به کف ساغر گیر

رفته گیر از برم و زآتش و آب دل و چشم

گونه‌ام زرد و لبم خشک و کنارم تر گیر

حافظ آراسته کن بزم و بگو واعظ را

که ببین مجلسم و ترک سر منبر گیر

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 9 ساعت و 39 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران

1-رسول خدا (ص) :

زیاد وضو بگیرید و همواره طاهر باشید که خداوند به این سبب عمرتان را طولانی میکند و اگر توانائی دارید شب و روز با وضو باشید چه آنکه اگر در حال طهارت از دنیا بروید در صف شهداء خواهید بود.

اسماء الحسنی صفحه 250

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.رسول خدا (ص) :

کسی که در دنیا چشم هایش را از نگاه به نا محرم پر کند خداوند در روز قیامت چشم هایش را با میخ های آتشین پر از آتش کند تا وقتی که به حساب مردم رسیدگی شود سپس او را به جهنم برند.

ثواب الاعمال صفحه 338
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 9 ساعت و 50 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانإِنَّمَا التَّوْبَةُ عَلَى اللَّهِ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ السُّوءَ بِجَهَالَةٍ ثُمَّ يَتُوبُونَ مِنْ قَرِيبٍ فَأُولَٰئِكَ يَتُوبُ اللَّهُ عَلَيْهِمْ ۗ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿سوره النساء - ١٧﴾ .

توبۀ واقعی در پیشگاه خداوند فقط برای کسانی است که کار زشتی را از روی نادانی انجام می دهند آن گاه بدون تأخیر [و از دست رفتن فرصت] توبه می کنند، مسلّماً خداوند توبۀ آنان را می پذیرد؛ خداوند همواره دانا و حکیم است.

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 9 ساعت و 59 دقيقه قبل ·
مائده
مائده     
:سلام مائده هستم از اعضای جدید #منتظران
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 17 ساعت و 36 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانامام علی (علیه السلام) در یکصد و نود و دومین خطبه نهج البلاغه (قاصعه)، ضمن تشریح فضای ظهور و ستایش مقام و منزلت حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «يَرْفَعُ‏ لِي‏ فِي‏ كُلِّ يَوْمٍ مِنْ أَخْلَاقِهِ عَلَماً وَ يَأْمُرُنِي بِالاقْتِدَاءِ بِه‏». به این معنی پیامبر رحمت هر روز دیدگان امیر مؤمنان را به بابی از ابواب علم و اخلاق خود می گشود و ایشان را به بهره گیری از آن فرا می خواند، تا بدانجا که آن حضرت ضمن حضور در خلوت رسول اکرم «لَقَدْ كَانَ يُجَاوِرُ فِي كُلِّ سَنَةٍ بِحِرَاءَإ فَأَرَاهُ وَ لَا يَرَاهُ غَيْرِي‏»، هم افق با نفس و جان آن حضرت، همه آنچه آخرین پیامبر خدا می دید، مشاهده می کرد: «أَرَى نُورَ الْوَحْيِ وَ الرِّسَالَةِ وَ أَشُمُّ رِيحَ النُّبُوَّةِ وَ لَقَدْ سَمِعْتُ رَنَّةَ الشَّيْطَانِ حِينَ نَزَلَ الْوَحْيُ عَلَيْهِ ص فَقُلْتُ يَا رَسُولَ اللَّهِ مَا هَذِهِ الرَّنَّةُ فَقَالَ هَذَا الشَّيْطَانُ قَدْ أَيِسَ مِنْ عِبَادَتِهِ»، تا بدانجا که مصطفای الهی درباره ایشان فرمود: «إِنَّكَ تَسْمَعُ مَا أَسْمَعُ وَ تَرَى مَا أَرَى إِلَّا أَنَّكَ لَسْتَ بِنَبِيٍّ وَ لَكِنَّكَ لَوَزِيرٌ وَ إِنَّكَ لَعَلَى خَيْرٍ».
شامه ای که غیب را می بوید و نسیم غیب را استشمام می کند و رائحه نبوت را می شناسد، تنها درانبیا و خاصان حرم امن الهی قابل مشاهده است، چنان که رائحه دل انگیز یوسف تنها مشام یعقوب را نوازش داد و یعقوب زادگان هیچ یک از این نسیم روح بخش بهره ای نبردند.

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 19 ساعت و 8 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران

دنیا که از او دل اسیران ریش است

پامال غمش، توانگر و درویش است

نیشش، همه جانگزاتر از شربت مرگ

نوشش، چو نکو نگه کنی، هم نیش است


شیخ بهایی

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 19 ساعت و 59 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظرانآیه:

إِنَّ هذَا الْقُرْءَانَ یهْدِی لِلَّتِی هِی أَقْوَمُ وَیبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یعْمَلُونَ الصلِحتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کبِیراً[1]
ترجمه:

در حقیقت این قرآن، بدان (شیوه ای) که آن پایدارتر است، راه نمایی می کند؛ و به مؤمنانی که [کارهای ] شایسته انجام می دهند، مژده می دهد که برای آنان پاداش بزرگی است.*
نکته ها و اشاره ها:

1.در این آیه تا آیه ی سی و هشتم سوره ی اسراء سلسله ای از مطالب اساسی و معارف حقیقی و دستورات الهی بیان شده که از حکمت های خداست.[2]

2.قرآن به آیین، قوانین و راهی راه نمایی می کند که پابرجاترین و صاف ترین راه هاست؛ چرا که:

- عقایدی را ارائه می کند که روشن و خالی از خرافات است.

- هماهنگی بین عقیده، عمل و عالم طبیعت برقرار می کند و همه را به سوی خدا می خواند.

- قوانین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ارائه می کند که همه ی جنبه های مادی و معنوی انسان را رشد می دهد.

- از افراط و تفریط در برنامه های عبادی و صفات اخلاقی و مواد غذایی جلوگیری می کند.

- نظامی حکومتی بر اساس عدل و مبارزه با ستمکاری پیشنهاد می کند.

پس قرآن در همه ی زمینه ها به روشن ترین، صاف ترین و استوارترین برنامه ها دعوت می کند که با ساختمان روح و جسم و جان انسان هماهنگ تر است.

نقش قرآن چون که بر عالم نشست نقش های پاپ و کاهن را شکست

فاش گویم آنچه در دل مضمر است این کتابی نیست چیز دیگر است

چون که در جان رفت، جان دیگر شود جان چو دیگر شد، جهان دیگر شود

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 20 ساعت و 11 دقيقه قبل ·
حسن اساسی
حسن اساسی     کاربر فعال منتظران

اقبال لاهوری » زبور عجم


دل دیده ئی که دارم همه لذت نظاره

چه گنه اگر تراشم صنمی ز سنگ خاره

تو به جلوه در نقابی که نگاه بر نتابی

مه من اگر ننالم تو بگو دگر چه چاره

چه شود اگر خرامی به سرای کاروانی

که متاع ناروانش دلکی است پاره پاره

غزلی زدم که شاید به نوا قرارم آید

تب شعله کم نگردد ز گسستن شراره

دل زنده ئی که دادی به حجاب در نسازد

نگهی بده که بیند شرری بسنگ خاره

همه پارهٔ دلم را ز سرور او نصیبی

غم خود چسان نهادی به دل هزار پاره

نکشد سفینه کس به یمی بلند موجی

خطری که عشق بیند بسلامت کناره

به شکوه بی نیازی ز خدایگان گذشتم

صفت مه تمامی که گذشت بر ستاره

دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 6 روز و 20 ساعت و 41 دقيقه قبل ·
صفحات: 5 6 7 8 9

ورود

نام کاربری: رمز عبور:
نسخه‌ی موبایل ببینید » http://www.m-12.ir/m

آخرین آنلاین‌ها

کاربران فعال

گروه‌های فعال

برچسب ها


شبکه مذهبی منتظران · طراحی . پشتیبانی رایانگان