34.jpg 635829347535015903Printer3D1001.JPG index.jpg RTSFNXA-ed.jpg
چاپگر سه بعدی

شرکت “پیشگام فناوران آرکا” از سال 1388 فعال.. [درباره]
توسط 1 کاربر لایک شده‌

مشخصات

آیدی:2699 موارد دیگر
(آفلاين)
arka3dprint
معمولی هستم
63 پست
چاپگر سه بعدی
0000-00-00
m -
تهران
پرینتر سه بعدی,چاپگر سه بعدی,پرینت سه بعدی

افتخارات کسب شده

دنبال‌کنندگان

آخرین بازدید کنندگان

هم استانی ها

کد QR شخصی

برچسب ‌های شخصی

برچسب ‌های کاربردی

چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی     
اثرات پرینت سه بعدی در طراحی


5 اثر پرینت سه بعدی در صنعت طراح ی

امروزه شما به عنوان طراح درمورد پرینت سه بعدی می توانید اطلاعات بیشتر و به روزتری کسب کنید. به هر حال چاپگرهای سه بعدی مانند کامپیوتر ها به زودی درهمه جا دیده نخواهند شد. اما استفاده و محبوبیت آنها روبه رشد است.

آیا می دانید پرینتر سه بعدی چگونه روش کار شما را تغییرخواهند داد؟ چه تاثیری در صنعت طراح ی خواهند داشت؟

برندهای مطرحی مثل نایک، نوکیا و… به صورت رسمی از پرینتر سه بعدی جهت طراح ی و تولید محصولات خود استفاده می کنند.آنها متوجه شده اند که نمونه سازی سریع پروسه تولید را بسیار ساده تر می نماید. یک سازمان از زمانیکه قطعه مدل را دراختیار می گیرد که تغییرات را اعمال کند، مشخصات مورد نیاز را طراح ی کند، مدل نهایی را جهت تولید انبوه به خارج از کشور حمل کند و منتظر دریافت محصول نهایی و فروش در بازار خود شود، زمان بسیاری را از دست می دهد. امروزه آنها به راحتی به کمک پرینترهای سه بعدی می توانند از صفر تا 100 کار را داخل کشور و در محل خود طراح ی و تولید نمایند.


مطالب بالا چه مفهومی برای طراح دارد؟ زمانیکه برندهای مطرح از این روش استفاده می کنند، مطمئن باشید بقبه بازاردیر یا زود از آنها پیروی خواهند کرد.

2-سازمانها محصولات انحصاری طراح ی و تولید می کنند:

امروزه کارخانه ها بسیار سریع تر از قبل می توانند طبق نیاز مشتری طراح ی و تولید کنند. به کمک تکنولوژی

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 23 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
34.jpg چاپگر سه بعدی     

روشی برای خلق آثارهنری

با استفاده از خودکار و مداد معمولی فقط می توان طرحی دو بعدی کشید. اینک وقت آن رسیده تا اثرسه بعدی خلق کنیم. یکی از وسایل جالبی که اختراع شده قلم های پرینتر سه بعدی هستند. وقتی برای اولین بار خط مستقیمی را به سمت بالا می کشید و بدون اینکه سقوط کند آن را درهوا مشاهده می کنید شگفت انگیز است !

اما واقعا" چنین چیزی چگونه امکان پذیر است؟

این دستگاه کوچک از نظر ظاهرو مکانیزم کار، شبیه به دستگاه چسب تفنگی است. استفاده از آن بسیار آسان است. به برق خانگی وصل می شود کمی صبرمی کنید تا گرم شود. مفتول پلاستیکی را از پشت دستگاه وارد کرده، سرعت خروج مواد پلاستیک ذوب شده ازنازل یا نوکقلم را به کمک دکمه سرعت تنظیم می کنید. بهتر است با سرعت پایین شروع کنید. مفتول اکسترود شده از نوک دستگاه ( قلم سه بعدی) بیرون می آید. مواداولیه مورد استفاده آن انواع پلاستیک های ABS , PLA با رنگهای متنوع می باشند. با کمی تمرین می توانید خالق آثار بسیار زیبا و ظریفی شوید.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 25 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
635829347535015903Printer3D1001.JPG چاپگر سه بعدی     
چاپگر سه‌ بعدی و چاپ اندام مصنوعی


تولید یک گوش مصنوعی تقریبا مشابه گوش طبیعی که از سلول‌های زنده و با کمک فناور چاپ سه بعدی تولید شده است. محصول آن‌ها که مشخصات و شیوه تولید آن در مقاله‌ای در PLOS ONE منتشر شده، به منظور کمک به کودکانی طراحی شده است که به واسطه نقایص مادرزادی مانند microtia گوش خارجی آن‌ها رشد کافی نداشته است.

اینپروتز محصول فرآیندی چند مرحله‌ای است و می‌تواند جایگزین مواد مصنوعی قدیمی شود که بافتی شبیه استایروفوم دارند. همچنین می‌تواند به عنوان روشی کم دردسرتر جایگزین سیستم برداشت غضروف از قفسه سینه بیمار شود.

برایاین کار محققان نخست مدلی سه‌ بعدی از گوش بیمار بوجود می‌آورند. آن‌ها برای این نمونه گوش کودکی سالم را اسکن کردند، اما به صورت تئوری می‌تواننددر صورتی که microtia تنها به یک گوش آسیب رسانده باشد، گوش سالم بیمار رااسکن کرده و قرینه کنند تا به مدلی دقیقا شبیه گوش سالم دست یابند. در مرحله بعدی آن‌ها از یک چاپگر سه بعدی برای ساخت قالبی با شکل دقیق گوش استفاده می‌کنند.

سپس آن‌ها قالب را با ژل کولاژن با چگالی بالا پر کردند. بنا بر ادعای این محققین، این ژل استحکامی مشابه Jell-O دارد. Jell-O برندی است که در ایالاتمتحده ژله خوراکی تولید می‌کند و به نامی مصطلح برای تمام فرآورده‌های خوراکی ژلاتینی تبدیل شده است.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 26 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
index.jpg چاپگر سه بعدی     
ساخت موتور جت با پرینتر سه بعدی


شرکت جنرال الکتریک یکی از شرکت های پیشگام دنیا در بسیاری از زمینه ها از جمله موتور های جت است. با ورود پرینترهای سه بعدی به عرصه تولید در صنعت شرکت های بزرگی مثل جنرال الکتریک نیز از این مسابقه عقب نمانده اند. این شرکت برای نشان دادن قدرت مهندسینش دست به تولید موتور جت کوچکی زده است که خودش آن را موتور جت کوله ای نامیده است. این موتور کوچک توانست با سرعت 33000 دور بر دقیقه دوران کند که واقعا فوقالعاده است!

اینموتور جت توسط تعدادی تکنیسین،متخصص ماشین های صنعتی و مهندس مکانیک که درقسمت هوایی جنرال الکتریک کار می کنند ساخته شده است. این گروه از شرکت جنرال الکتریک در بخشی که مربوط به توسعه فناوری تولید افزودنی است فعالیت می کنند.

تمام قسمت های این موتور جت توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

دراین پروژه تمام جزئیات یک موتور واقعی پیاده نشده است ولی آن ها در عوض موتوری را طراحی کردند که می توان از آن در هواپیما های کنترلی استفاده کرد. همچنین طراحی قطعات این موتور مناسب برای تولید با پرینتر سه بعدی طراحی شده اند.این موتور در حدود 20 سانتی متر طول دارد.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 27 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
RTSFNXA-ed.jpg چاپگر سه بعدی     
نخستین ساختمان پرینت شده سه بعدی دنیا


نخستین دفتر کار پرینت شده دنیا این هفته در دبی آغاز به کار کرد. این سازه یک طبقه که 250 متر مربع مساحت داردظرف تنها 17 روز با استفاده از یک پرینتر سه بعدی عظیم الجثه به ارتفاع 6 متر با استفاده از ترکیب بتون، پلاستیک تقویت شده با فیبر و سنگ گچ تقویت شده با فایبر گلس ساخته شده است.

پرینتر مورد استفاده برای این منظور آنقدر بزرگ بود که بشود از آن برای ساخت یک بنای دو طبقه استفاده نمود (36 متر طول در 12 متر عرض) با این همه، کار نظارت بر فرایند ساخت آن صرفا از طریق یک نیروی انسانی پایش می شد و نیاز به نفرات بیشتری برای این منظور نبود.

تیم تهیه کننده این سازه البته متشکل از هجده نفر بود که به جز این یک نفر، مابقی افراد نصاب، تکنیسین برق و مهندس الکترونیک بودند که پروسه ساخت بنا را با بودجه ای در حدود 140 هزار دلار (مجموعا برای ساخت و هزینه نیروی کار) به اتمام رساندند.

این قیمت طبق اعلام کارشناسان امر نیمی از مبلغ مورد نیاز برای ساخت بنای مشابه به آن با همین مقیاس است که به شیوه سنتی ساخته شود. در هر حال قرار شده که از این سازه به عنوان دفتر موقت بنیاد آینده دبی استفاده شود و سال آینده نیز موزه آینده دبی در آن آغاز به کار میکند.

مجددا باید اشاره کنیم که این نخستین ساختمان پرینت شده در دنیاست که طبق اعلام محمد القرقاوی وزیر کابینه امارات متحده عربی دفاتری عملیاتی را برای حضور نیروهای کاری در خود جای داده است.

طبق اعلام آقای قرقاوی، دبی در نظر دارد تا سال 2030 میلادی 25 درصد از کل ساختمان های امارات را با استفاده از پرینترهای سه بعدی تهیه نمایند.


[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 29 دقيقه قبل ·

چاپگر سه بعدی
md-6.jpg چاپگر سه بعدی     
درمان بیمار سرطانی با پرینتر سه بعدی

این روزها به سختی می توان حوزه ای را نام برد که پرینترهای سه بعدی به آن ورود پیدا نکرده باشند. یک بیمار اسپانیایی 54 ساله که در قفسه سینهخود توموری سرطانی داشت چندی پیش به لطف این دستگاه ها، تعدادی دنده و جناق جدید را دریافت کرد.

این پیوند عضو که در نوع خود اولین هم محسوب می شود در وهله نخست عجیب به نظر می آمد، اما باید بگوییم که به حق، ابتکاری بی نظیر و راهکاری فوق العاده برای نجات جان این بیمار اسپانیایی بود و با استفاده از تیتانیوم سبک و در عین حال محکم عملیاتی شد.

پزشکان بیمارستان دانشگاه سالامانکا دراسپانیا به لطف این تکنیک پرینت فلزات توانستند آناتومی پیچیده و منحصربفرد قفسه سینه بیمارشان را شبیه سازی کرده و جان او را نجات دهند.

آنها برای ساخت این دنده ها، از یک شرکت استرالیایی به نام Anatomics کمک گرفتند که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و با کمک آن موفق شدند که عضو پیوندی را طراحی کرده و پرینت نمایند.

تیم استرالیایی نخست با استفاده از اطلاعات به دست آمده از سی تی اسکن کیفیت بالای بیمار، طرح سه بعدی قفسه سینه و تومور وی را تهیه کردند تا پزشکان جراح نیز با دقت بالاتری تصمیم گیری نمایند.

در مرحله بعد، آنها از طریق یک فایل سهبعدی دیجیتالی با فرمت CAD جزئیات مربوط به آناتومی بیمار را مشخص کردند تا عضور پیوندی بهینه سازی شده را به صورت لایه به لایه از طریق پرینتر فلزی پرتوی الکترونی 1.3 میلیون دلاری Arcam بسازند.


هرچند این نخستن باری نیست که از یک پرینتر سه بعدی برای ساخت اعضای بدن تیتانیومی بهره گرفته می شود با این وجود، تا به امروز هیچگاه یک قفسه سینه با استفاده از این تکنولوژی تولید نشده بود.

طبق اعلام سازمان تحقیقات دولتی CSIRO در استرالیا که آزمایشگاه خود را برای این منظور در اختیار تیم دست اندرکار پروژه قرار داد، ساخت این بخش از بدن به خاطر ظاهر هندسی پیچیده اشبسیار دشوار است و باید برای هر بیمار به صورت جداگانه طراحی گردد.

عضو پیوندی نهایی پس از آماده سازی به سرعت به اسپانیا ارسال شد و حالا 12 روزی از انجام عمل جراحی روی فرد یاد شده می گذرد و بیمار دریافت کننده آن نیز، دوران نقاهت خود را پشت سر می گذارد.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 32 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی     
ساخت رگ‌های خونی با پرینتر سه‌ بعدی


محققان آمریکایی با استفاده از چاپ سه بعدی موفق به ساخت رگ‌های خونی زنده شدند تا نوآوری جدیدی در این عرصه رقم بخورد. با استفاده از پرینتر سه بعدی می‌توان از عکس‌های ذخیره شده در رایانه، نمونه سه‌بعدی واقعی ساخت. تکنولوژی استفاده شده در چاپگر سه بعدی این امکان را به مصرف‌کنندگان می‌دهد تا از ماده‌های کامپوزیتی در طراحی‌های خود برای چاپ سه‌بعدی بهره ببرند. چاپگرهای سه بعدی می‌توانند طرح‌های رایانه را به صورت یک نمونه واقعی و با دقت بسیار بالا چاپ کنند. پرینترهای سه بعدی فناوری‌های جدیدی هستند که با سرعت زیاد در حال پیشرفت بوده و می‌توانند طرح‌های رایانه ای را به صورت اشیای سه‌بعدی چاپ کنند.

محققان آمریکایی آزمایشگاه LLNL با استفاده از چاپ سه‌ بعدی توانستند عروق خونی زنده و کاربردی را به صورت سه‌ بعدی و همانند نمونه واقعی تولید کنند. بیو پرینترهای سه بعدی همانند پرینتر سه بعدی هستند و عملکردی شبیه به آنها دارند، اما محققان مواد مصرفی در چاپگرهای سه‌بعدی معمولی را با «بیوجوهرها» (موادی که با بدن انسان سازگاری دارند) جایگزین کردند. محققان آزمایشگاه LLNL به سرپرستی مونیکا مویا برای ایجاد رگ‌های خونی چاپ شده سه‌بعدی، این مواد خاص را با سلول‌های زنده ترکیب کردند. مونیکا مویا درباره این پروژه می‌گوید: «این روش برای فعال کردن رگ‌های خونی کوچک یا مویرگ‌های انسانی طراحی شده‌اند تا خود به خود توسعه پیدا کنند.» در رابطه با چگونگی این فرآیند باید گفت که در ابتدا، لوله‌ها در خارج از سلول‌ها چاپ می‌شوند تا مواد مورد نیاز را به اطراف محیط چاپ شده تحویل دهند. در پایان، مویرگ‌ها می‌توانند به لوله‌های چاپ شده متصل شوند ومواد را به سلول‌ها تحویل دهند، همان کاری که در بدن انجام می‌شود. MonicaMoya سرپرست این پروژه می‌گوید: «این رگ‌های خونی را نمی‌توان پیوند زد؛ اما چنین رگ‌های خونی برای مطالعات سم شناسی یا آزمایشگاهی مفید هستند. ما امیدواریم با استفاده از توسعه این رگ‌های خونی بتوانیم به نمونه‌های بافت مصنوعی یا حتی پیو

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 33 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
22.jpg چاپگر سه بعدی     
پرینتر سه بعدی و نمونه سازی قطعات


چه زمانی می توان پرینتر سه بعدی را برای نمونه سازی قطعات بکار برد

برای ساخت چه تعداد قطعه از فن آوری پرینت سه بعدی استفاده کنیم ؟ ابعاد و اندازه قطعاتی که ساخت آنها با پرینترهای سه بعدی اقتصاد ی است چقدر است؟ قطعات پرینت شده از نظر عملکرد و قابلیت چه خصوصیاتی دارند؟ پیچیدگی قطعاتی که می خواهیم چاپ کنیم چقدر می تواند باشد؟

این سوألات عموما" در نمونه سازی سریع قطعات و یا تولید با تیراژهای نه چندان زیاد زمان بر هستند.

1- اندازه قطعات:

معمولا" هزینه اصلی در پرینت سه بعدی قطعات را میزان مواد مصرف ی و مدت زمان پرینت سه بعدی تشکیل می دهد. اکثر چاپگرهای سه بعدی صنعتی دارای میزی با ابعاد 250*250 میلیمترمی باشند. در صورتی که اگرابعاد قطعه به اندازه ای باشد که بتوان تعدادی از آن را در یک میزجا داد، مدت زمان چاپ سه بعدی تا حدی کاهش یافته و هزینه پرینت کم می شود. از طرفی جهت پرینت سه بعدی قطعات بزرگ، باید آنها را در نرم افزار طراح ی سه بعدی برش داده و هر جز راجداگانه نمون

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 34 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی     
ساخت دارو با چاپگر سه بعدی


یکی از قابلیت‌های فوق العاده‌ی چاپگر سه بعدی در دنیای پزشکی ساخت ایمپلنت‌های ارزان، شخصی و دقیقا متناسب با آناتومی شخص بیمار است. پژوهشگران دانشگاه Louisiana Tech این فناوری را توسعه داده‌اند که می‌توان با استفاده از آن داروهای مبارزه با سرطان یا آنتی بیوتیک‌ها را به شکلی کاملا هدفمند به صورت ایمپلنت در آورد و مورد استفادهقرار داد.

اینتیم این محصول را دانه‌های آنتی بیوتیک می‌خواند. این ایمپلنت‌ها معمولا به وسیله‌ی سیمان استخوانی ساخته می‌شوند که جراح آن‌ها را در حین عمل به کمک دستان خود شکل می‌دهد، یکی از مشکلات این ایمپلنت‌ها این است که به طورخود بخودی در بدن متلاشی نمی شوند و برای خارج کردن آن‌ها به جراحی دیگری نیاز است.

با توسعه‌ی میله‌های مخصوص دارورسانی برای چاپگرهای سه بعدی این گروه توانست با استفاده از یک چاپگر سه بعدی معمولی دانه‌های آنتی بیوتیک جدید و بهبود یافته‌ای را تولید کند. استفادهاز این میله‌های جدید برای چاپ به این معنا است که می‌توان آن‌ها را به راحتی با استفاده از داروهای شیمی درمانی یا آنتی بیوتیک‌ها پر کرد و جهت اهداف درمانی استفاده کرد. پلاستیک به کار رفته در آن نیز پس از مدتی خودبخود در بدن تخریب و جذب می‌شود و نیاز به جراحی‌های بعدی را از بین می‌برد.

هماکنون قرار دادن افزودنی‌های دیگر در پلاستیک‌ها نیاز به امکانات صنعتی وسیع و پیشرفته‌ای دارد تا بتوان از پخش مناسب افزودنی در ماده مطمئن شد. اما با استفاده از روش ابداعی تیم دکتر دیوید میلز می‌توان در ابعادی در حدیک میز از پخش مناسب و مطلوب افزودنی‌ها در پلاستیک به شیوه‌ی دلخواه محققان مطمئن شد که در نوع خود اولین در جهان به شمار می‌آید.

علاوهبر این، دانه‌های چاپ شده به طور نسبی توخالی هستند که این فضای بیشتری رابرای بارگذاری بیشتر دارو به روشی کنترل شده در اختیار پزشکان قرار می‌دهدضمن اینکه به دلیل هدفمند بودن رسانش دارو در این دانه‌ها، از آسیب‌های وارده به سایر اعضای بدن همچون کلیه یا کبد نیز جلوگیری می‌شود.

بهگفته‌ی این تیم این فناوری می‌تواند روشی جدید و بهینه برای مبارزه با بیماری‌های در اختیار بیمارستان

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 36 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
58.jpg چاپگر سه بعدی     
پرینت سه‌ بعدی اعضای بدن انسان


برای سال‌های متمادی است که دانشمندان درصدد ایجاد اعضای بدن انسان‌ها در محیط‌های آزمایشگاهی هستند، اما در انتهای دهه‌ی ۹۰ میلادی بود که با معرفیفناوری پرینت بیولوژیک پیشرفت‌هایی در این زمینه حاصل شد. این فناوری ماحصل تلاش‌های دانشمندان در انستیتوی Wake Forest بوده که با استفاده از آن موفق به پرینت سه بعدی بلوک‌های مصنوعی سلولی شدند که آن‌ها را قادر به پرینت مثانه انسان می‌کرد، اما این گروه هیچگاه مثانه‌ی انسان را به طور مصنوعی پرینت نکردند.در ابتدای سال 2000 میلادی، توماس‌بلیدر، مهندس بیولوژی دانشگاه کلِمسون،کار خود را برای بهینه‌سازی پرینتر‌های جوهرافشان به‌منظور استفاده از جوهر بیولوژیک و ساخت اعضای سه‌بعدی آغاز کرد.

درسال 2007 میلادی یکی از اولین کمپانی‌های فعال در زمینه‌ی پرینت بیولوژیک با نام Organovo آغاز به‌کار کرد. در ابتدای کار این کمپانی شروع به تولید بافت‌های شُش انسان کرد که برای تست داروها و تحقیقات در آزمایشگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت. یکی از اهداف این کمپانی تولید شُش‌های مصنوعی از طریق پرینت سه بعدی است. این روزها تحقق این نظریه به واقعیت نزدیک‌تر شده است، اما همچنان فاصله‌ با تولید تجاری اعضای بدن انسان‌ها زیاد است.

ساز و کار پرینت سه بعدی اعضای بدن انسان چگونه است؟

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 37 دقيقه قبل ·

چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی     
چاپگر سه بعدی همه کاره


وقتی به آخرین نوآوری‌‌ها در زمینه فناوری چاپگر سه بعدی نگاه می‌‌کنید معمولاً چاپگری کوچک‌تر، سریع‌تر با دقت بالاتر یا با استفاده از ماده‌‌ای جدید ساخت شده است. معمولاً این پیشرفت‌‌ها مسئله جدیدی نیستند ولی گاهی اوقات هم می‌‌توان امیدوار بود که فناوری جدیدی در این حوزه به نمایش گذاشته شود؛ چاپگر سه بعدی Focus یکی از این نوآوری‌هاست.

چاپگر سه بعدی Focusکه توسط شرکت هلندی 3D By Flow طراحی و ساخته شده است، می‌‌تواند از چند ماده استفاده کند؛ ضمن اینکه می‌‌توان آن را به صورت یک کیف قابل حمل تا کرد. البته نمی‌‌توان گفت چرا کسی باید به چاپگرهای سه بعدی قابل‌ حمل نیاز داشته باشد، اما این چیزی از ارزش‌‌های این اختراع کم نمی‌‌کند! ما پیش از این نیز اَشکال کوچکی از این ماشین‌‌ها را دیده ایم، ولی Focus اولین چاپگری است که اختصاصاً بر مبنای قابل حمل بودن طراحی شده است.

البتهاین تنها ویژگی خاص این چاپگر نیست! فارغ از تا شدنی بودن این چاپگر، توانایی‌‌های آن بسیار بیشتر از چاپگرهایی با فیلامنت‌‌های ذوب شونده است؛ چرا که این چاگر با استفاده از ماردون تعویض‌شدنی خود می‌‌تواند گستره‌‌ای از مواد مختلف را برای چاپ استفاده کند. اضافه بر این، این چاپگر می‌‌توانداز موادی همچون نایلون، برنز، سرامیک‌‌ها یا حتی موادی خوراکی همچون شکلاتیا پنیر خامه‌‌ای علاوه بر پلاستیک‌‌های گرمانرم معمول همچون ABS یا PLA برای چاپ استفاده کند.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 38 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
14518842231033182607.jpg چاپگر سه بعدی     
پرینت سه بعدی در علم پزشکی


استفاده از پرینت سه بعدی در پزشکی، یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از برخی اتفاقات ناگوار است.

پرینترهای سه بعدی قادربه تولید ساختار غیر قابل رشدی هستند که می توانند در شرایطی استوار قرار گرفته و کار یک ارگان از دست رفته را ایفا کنند. برای مثال یک دندان مصنوعیمی تواند به صورت پرینت سه بعدی به دست آید.

اما تا پیش از این کسی نتوانسته بود ساختارهای پرینت شده را در ارگان های رو به رشد یک نوزاد به کار گیرد تا مشکل تنفسی را درمان کند. مسئله دقیقا اینجاست که ساختار پرینت شده کاملا قابلیت رشد دارد و با افزایش اندازه ارگان های داخلی نوزاد، آن قطعه هم رشدمی کند.


گلن گرین، پزشک متخصص اطفال در دانشگاه میشیگال و نویسنده پژوهش می گوید: "این اولین ایمپلنت پرینت شده است که می تواند در طول زمان تغییر اندازه دهد و پیش از جذب شدن، بیماری کودک رو به رشد را درمان کند."

وی می گوید سه سال پیش، کودکی که به این شیوه مورد درمان قرار گرفته بود حالا کاملا سالم است و هیچ مشکلی در مجاری تنفسی خود ندارد.

بیماری اصلی هر سه کودک، Tracheobronchomalacia نام داشت. در این بیماری نادر که البته زندگی نوزاد را در معرض خطر قرار می دهد، نای و نایژه ها استحکام مخصوص به خود راندارند و حین عمل بازدم روی یکدیگر می خوابند. به این صورت سیستم تنفسی قادر نخواهد بود تا اکسیژن کافی را از محیط دریافت کرده و از طریق رگ های خونی به نقاط بدن برساند.

انسان بیش از چند دقیقه نمی تواند بدوناکسیژن زنده بماند و همین مسئله سبب می گردد نوزادان در مدت زمانی کوتاه پس از تولد دچار مشکلات شدید شده و زندگی بسیار کوتاهی داشته باشند. این بیماری تقریبا از هر 2 هزار کودک، در یک نوزاد ظاهر می شود.

کودکانی که زودتر از موعد متولد می شوند احتمال ابتلا به این بیماری را دارند. البته اگر بیماری به لطف تجهیزات پیشرفته بیمارستانی کنترل شود، پس از سه سالگی احتمالا به طور کل برطرف می شود اما تعداد کمی از این کودکان قادر خواهند بود تا 3 سالگی زنده بمانند.


بنابراین هیچ راهی جز آزمون و خطا برای این کودک ان وجود ندارد و 3 کودک ی که تحت مداوای این شیوه قرار گرفتند، با موفقیت دوران بیماری را پشت سر گذاشته و حالا از لحاظ سیستم تنفسی کاملا بدون مشکل اند.

گرین گفت: "یکی از کودک ان به علت بیماری اش قادر به خوردن غذا و نگه داشتن آن در معده اش نبود. بدون جراحی، آن ها احتمالا طی چند روز یا چند هفته می مردند.

محققین برای جلوگیری از خواب یدن لوله های تنفسی روی یکدیگر از ماده ای بی ضرر به نام پلی کاپرولاکتون استفاده کردند که حالتی مشبک داشت و به مرور زمان بافت آن تحلیل می رفت. وقتی تراشه های مخصوص دور تا دور کانا

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 38 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
DiffwithMotor_preview_featured.JPG چاپگر سه بعدی     
ساخت چرخدنده با پرینتر سه بعدی


پرینتر سه بعدی باتوانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در تولید قطعات توانسته است جایگزین و یا رقیب خیلی از روش های معمول تولید شود. یک دسته از قطعاتی که به معنای کلمهتنوع نامحدودی دارند چرخدنده ها هستند. چرخدنده ها دارای تنوع بسیار زیادیاز نظر اندازه، مدول چرخدنده، تعداد دندانه و همچنین دارای انواع مختلفی مثل چرخدنده ساده، چرخدنده مارپیچ، چرخدنده حلزونی، چرخدنده داخلی و چرخدنده حلزونی هستند. در اینجا به بررسی روش ها و مشکلاتی که در تولید چرخدنده با پرینتر سه بعدی وجود دارد می پردازیم.

1.چرا با پرینتر سه بعدی چرخدنده تولید کنیم؟

ازچرخدنده ها در مواردی استفاده می شود که قصد انتقال قدرت با سرعت های دورانی مختلف را داریم. حال با توجه به این که مقدار قدرت انتقالی چقدر باشد و این که جهت انتقال قدرت چقدر تغییر می کند نوع چرخدنده باید انتخاب شود. بسیاری از اوقات این موقعیت پیش می آید که چرخدنده ای که مد نظر طراح است در بازار موجود نیست و از طرفی قدرت انتقالی هم چندان زیاد نیست اینجاست که طراح می تواند به هر شکل که بخواهد چرخدنده خود را با پرینتر سه بعدی تولید کند.

در تولید چرخدنده با پرینتر سه بعدی حتی این امکان وجود دارد که طراح یک نوع چرخدنده را ابداع کند و عملکرد آن را به عینه مشاهده کند.

با پرینتر سه بعدی می توان عملکرد مکانیزم طراحی شده را در اندازه کوچک تر مشاهده کرد و اشکالات آن را برطرف کرد.

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 40 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی     
میکروسکوپ پرینت شده سه بعدی


دانشمندان دانشگاه کمبریج در انگلستان یک میکروسکوپ قابل پرینت سه بعدی را طراحی کرده اند که می تواند جهت تست آب مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه از یک برد رزبری پای ویک دوربین کوچک استفاده می کند و در حال حاضر توسط موسسه خیریه آکسفام انگلیس جهت سرعت بخشیدن به تست آب در مناطق دور افتاده تست می شود.

کامپیوترهای مقرون به صرفه با پتانسیل زیاد و اندازه فوق العاده فشرده مانند بردهای رزبری (Raspberry Pi)برای خیلی از افراد اهل تکنولوژی آشنا میباشد.از نمونه پروژه های معروف و قابل توجه ای که توسط برد رزبری ساخته شده اند می توان به Gameboy emulation اشاره کرد.

خوشبختانه، در حال حاضر یک تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج مشغول کار بررویقسمتی از این دستگاه و برد رزبری هستند، که یک میکروسکوپ قابل پرینت سه بعدی است که می تواند جهت تست نمونه های آب برای یافتن باکتری مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه می تواند برای تعیین ایمنی آب آشامیدنی در مناطق دور افتاده استفاده شود.

پنج محقق در WaterScope برای کاهش هزینه های تست آب درکشورهای درحال توسعه در حال ابتکار عمل و تلاش مداوم هستند، جاییکه بسیاریدر آن در معرض خطر ابتلا به بیماری های منتقل شده از راه آب مانند وبا، اسهال خونی، و تب تیفوئید می باشند.

با ایجاد یک دستگاه ساده اپن سورس که با حداقل آموزش می توان آن را ساختو مونتاژکرد، محققان امیدوار شده اند که در نهایت یک ابزار کارآمدی را تهیه کنند که زندگی های زیادی را نجات دهد. گرچه رسیدن به این مرحله مستلزمصرف زمان زیادی است و میکروسکوپ پرینت سه بعدی هنوز در مراحل آزمایشی خود بسر می برد.

کیت کامل این میکروسکوپ پرینت شده قابل خریداری می باشد، همینطور فایل stl آن بصورت کاملا اپن سورس از طریق Github در دسترس و قابل دانلود نیز هست.


[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 41 دقيقه قبل ·
چاپگر سه بعدی
f1-malaysian-gp-2016-kimi-raikkonen-ferrari-sf16-h-locks-up-under-braking-800x450.jpg چاپگر سه بعدی     
ساخت موتور فراری با پرینتر سه بعدی


فراری بسیار جدی در حال کار بر روی موتورهای فرمول یک خود است تا بتواند در فصل پیش و رو به اهداف خود در این مسابقات دست پیدا کند.

به نظر می رسد که این کمپانی از اوایل سال ۲۰۱۶ به شدت در حال کار بر روی فناوری های موتورهای فرمول یک است و البته تمامی آزمایش های خود را در سکوت رسانه ای به پیش برده است.

در این مدت کمپانی فراری بیش از ۶۰۰ پروژه پیشرفته را انجام داده است که سرانجام قرار است نتیجه ی آنها در خودرویی که در ۲۴ فوریه در پیست فیورانو رونمایی می شود به نمایش گذاشته شود.

این احتمال وجود دارد که خودرویی که رونمایی شود دارای یک موتور آزمایشی باشد و در هنگام تولید، عملکرد آن حتی افزایش نیز پیدا کند. به گفته ی مسئول فنی فراری این موتور با موتورهایی که در سال ۲۰۱۶ مورد استفاده بودنداشتراکات بسیار کمی دارد و بیشترین تمرکز مهندسین در این موتور بر روی محفظه ی احتراق بوده تا بتوانند فشار ناشی از احتراق را نسبت به قبل افزایشدهند.

برای دستیابی به این منظور فراری اقدام به بهره گیری از فناوری پاشش سوخت اختصاصی این کمپانی با نام توربولنت جت اگنیشن سیستم کرده است که این فناوری در سال های اخیر مورد استفاده فراری بوده است.


در این سیستم از میکرو انژکتورهای مگنتیکی استفاده شده است که می توانند دستیابی به یک احتراق پر قدرت و کامل را در محفظه احتراق تضمین کنند به طوری که با مصرف سوخت کمتر در مقایسه با قبل می‌توان قدرت بیشتری تولید کرد.

تغییراتی که مهندس ین فراری در موتور جدید داده اند سبب شده تا فشار درون محفظه ی احتراق به میزان ۴۰۰ bar افزایش پیدا کند که عدد بسیار بزرگی است.

از طرفی چنین فشار بالایی سبب افزایش دمای موتور خواهد شد و این مورد می تواند یک تهدید جدی برای عمر ودوام موتور به حساب بیاید. برای حل این مشکل فراری دست به تحولی بزرگ در زمینه طراح ی موتور زده است. به همین منظور فراری اقدام به طراح ی نوع جدیدی از پیستون ها کرده است.

گرچه در مسابقات فرمول ۱ قوانین فدراسیون جهانی تا حد زیادی دست سازندگان را در خصوص مواد مورد استفاده در ساخت موتور می بندد اما فراری به فکر استفاده از آلیاژ جدیدی از آلومینیوم افتاده است تا با این قوانین نیز مشکل ی نداشته باشد.

هدف فراری دست یافتن به چیزی است که مقاومت بیشتری در فشار کاری شدید داشته باشد و البته مشکل ی نیز در خصوص قابلیت اطمینان آن وجود نداشته باشد.

در چنین شرایطی آلیاژهای آلومینیوم دارای وزنی سبک تر از فولاد هستند اما همچنان مقاومت کمتری در برابر تغییر شکل از خود نشان می دهند. اما باید در نظر داشت که وجود وزن اضافه در قطعات متحرکی چون پیستون مساله بسیار مهمی است و سازندگان باید فکری برای حل این مورد کنند تا ضمنا دوام و اطمینان موتور نیز تحت شعاع قرار نگیرد.

برای این منظور فناوری پرینترهای سه بعدی به کمک مهندس ان فراری

[لینک]
دیدگاه پیگیری دیدگاه  •  · 10 ماه و 4 روز و 11 ساعت و 42 دقيقه قبل ·

صفحات: 1 2 3 4 5

شبکه مذهبی منتظران · طراحی . پشتیبانی رایانگان